lis 27, 2015

Dogoterapia

Dziś do naszego przedszkola zawitała pani Ewa N. ze swoim pupilem Szonem. Pani Ewa prowadzi zajęcia z dogoterapii, a Szon, czarny retriever, jej w tym pomaga. Najpierw gościli w młodszych grupach. „Biedronki” i „Motylki” były zachwycone! W ciszy przyglądały się różnym umiejętnościom czworonoga, słuchały opowieści p. Ewy o Szonie, który chodził do szkoły i lubi pracować z dziećmi. Większość dzieci nie bała się pogłaskać lśniącej sierści Szona, chętnie się przytulały do niego.  W starszych grupach były dłuższe zajęcia, oprócz pokazu umiejętności  czworonoga, p.Ewa opowiadała o właściwej opiece nad psem, o schroniskach dla zwierząt. Zaapelowała do dzieci , żeby poprosiły  rodziców o przyniesienie niepotrzebnych kocyków, kołderek, materacy, ręczników lub misek dla schroniska. W naszym przedszkolu już od kilku dni trwa akcja „Podaj łapę psu i kotu”.Kosz przeznaczony na rzeczy dla schroniska powoli się zapełnia.

więcej zdjęć