kwi 15, 2016

Kubusiowi przyjaciele natury

W tym tygodniu "Biedronki" realizowały program "Kubusiowi przyjaciele natury". Codziennie dowiadywały się jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, aby zostać przyjacielem przyrody. Poznały mieszkańców lasu, tropiły zwierzęta po śladach. Wiedzą,że nie należy krzywdzić zwierząt, niszczyć ich domów np. mrowiska.Nie należy śmiecić ani w lesie, ani w sali, ani na podwórku. Dzieci segregowały śmieci podczas gry dydaktycznej do odpowiednich pojemników. Był też marchewkowy dzień, w którym dzieci dowiedziały się dlaczego trzeba jeść dużo owoców i warzyw pod różną postacią. Próbowały marchewkę w plastrach oraz marchewkowe chipsy. Bawiły się przy piosence "Urodziny marchewki". Szukały schowanych marchewek w całej sali. Słuchały bajki o tym jak powstaje sok owocowy "Kubuś' i wszystkie go wypiły. Może dzięki tym wiadomościom wszystkie dzieci zaczną jeść surówki...?

więcej zdjęć