mar 21, 2017

Witajcie w naszej bajce-w Krainie Poezji

Dziś pierwszy dzień wiosny, a my zamiast iść na wagary czy na spacer, zrobiliśmy niezłe zamieszanie w naszym przedszkolu. Na dziś przypada Międzynarodowy Dzień Poezji, więc odbył się u nas po raz pierwszy konkurs pod nazwą "Witajcie w naszej bajce- w Krainie Poezji". Wzięło w nim udział 24 przedszkolaków z cieszyńskich przedszkoli. Dzieci recytowały lub śpiewały utwory polskich poetów. Największym powodzeniem cieszyły się utwory Jana Brzechwy, z których "Kłamczuchę" recytowało troje dzieci, a "Kaczkę Dziwaczkę" troje dzieci śpiewało. Mali artyści świetnie sobie radzili z tremą i pięknie występowali. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, żeby ocenić i nagrodzić dzieci. W tym czasie artyści zajadali się pyszną wiosenną szarlotką. Nasze przedszkole reprezentowało troje dzieci : Livia z "Motylków", Nika z "Koników Polnych" oraz Tadzio z "Żuków". I miejsce w grupie młodszej kategoria:poezja śpiewana- otrzymała Livia! Wielkie gratulacje!!!            Pozostali laureaci to:
kat. poezja śpiewana dz. starsze: I m-ce Carmen z P-4 , II m-ce Martyna z P-7,III m-ce Zosia z P-20, nagroda specjalna-Magnus z P-9,
kat.recytacje dz. młodsze: I m-ce Julia z P-16, II m-ce Zosia z P-16,
III m-ce Hania z P-17
dz. starsze: I m-ce Dominik z P-20, II m-ce Natasza z P-7, III m-ce ex aequo Magda z P-18 oraz Julia z P-1. Gratulujemy!

więcej zdjęć