kwi 15, 2015

Śląskie Śpiewanie

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele wrażeń dla dzieci z grupy ”Żuki” oraz dla Adasia z grupy „Koniki Polne”. Przygotowywaliśmy się długo , aby wystąpić w Regionalnym Przeglądzie Piosenki  „Śląskie Śpiewanie” w Domu Narodowym w Cieszynie.  Doczekaliśmy się, przebrani w piękne cieszyńskie stroje pojechaliśmy wystąpić autobusem podmiejskim. Dzieciom podobają się te piosenki, które przygotowaliśmy, toteż już w autobusie śpiewały „Balladę o babuciu”, za co zostały nagrodzone podziękowaniami, a nawet ciasteczkami od pasażerów. Dzieci wystąpiły pięknie: Hania w kategorii solistów zaśpiewała dwie piosenki „Chciało się Zosi jagódek” oraz „Chodziła dzieweczka po wysokim gróniu”, zaś cała grupa „Żuki” zaśpiewała „Balladę o babuciu” i „Ciymna nocka”. Akompaniował nam na akordeonie p.Piotr Gruchel. Adaś z „Koników Polnych” też zaśpiewał dwie piosenki przy akompaniamencie skrzypiec swojego brata Kuby. Jury się naradza, a my czekamy na wynik. Po występach w nagrodę poszliśmy do „Bajki” na lody. Dziękuję Rodzicom za dostarczenie potrzebnych elementów do stroju oraz Rodzicom i Dziadkom za udział i doping na widowni.

Więcej zdjęć