maj 20, 2015

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO w Ostrawie

Dzisiejszy dzień trzeba zaliczyć do bardzo udanych! Wybraliśmy się na zagraniczną wycieczkę  do ostrawskiego ZOO. My to znaczy grupa „Motylki”, „Koniki Polne” i „Żuki”. Pomimo złych prognoz pogody, dylematu „jechać czy nie jechać?”-pojechaliśmy. I była to bardzo trafna decyzja. Jadąc autokarem całą drogę towarzyszył nam deszcz, ale śpiewy dzieci, szczególnie przebój „Żuków” pt „Idziemy do ZOO” deszcz przegoniły.Pogoda nam sprzyjała, peleryny na chwilę wyciągnęliśmy, żeby sprawdzić czy są dobre (!), słonko wyglądało zza chmur, humory były wyśmienite, apetyt dzieciom dopisywał jak rzadko. Oglądaliśmy zwierzęta różnego rodzaju i gatunku, począwszy od maleńkich rybek poprzez żyrafy, słonie na hipopotamach kończąc. Najbardziej uśmialiśmy się obserwując  małpy. Podziwialiśmy piękne papugi oraz pawie z rozłożonymi ogonami. Karmiliśmy kozy i małe kózki . korzystaliśmy z urządzeń na placach zabaw, zjeżdżalni. Jechaliśmy specjalną kolejką przez safari. Wrażeń było sporo, przeszliśmy pieszo kawał drogi, ale nikt nie marudził, że bolą nogi. W drodze powrotnej sporo dzieci usnęło i do przedszkola wracały nieprzytomne.

Więcej zdjęć