cze 2, 2015

Dzień Dziecka

Dziś Dzień Dziecka,a więc dzień niezwykły! Młodsze grupy zostały w przedszkolu i tu miały ciekawe zajęcia-inne niż na co dzień. „Żuki’ i „Koniki Polne” miały prawdziwą niespodziankę. Pojechaliśmy autobusem podmiejskim do Marklowic do strażnicy. Tam dwóch strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej zrobiło pogadankę o działalności straży, cierpliwie odpowiadali na pytania dzieci, pokazali prawdziwe wozy strażackie, dzieci mogły wejść do środka  samochodu, zobaczyć radiostację, słuchać sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Dzieci mogły także przymierzyć maskę tlenową i prawdziwy hełm strażacki. Na koniec strażacy pokazali jak podczas akcji włączają wodę i gaszą pożar. Była to wielka frajda dla dzieci. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Marklowicach za pomoc w zorganizowaniu tej niespodzianki!!! Po obiedzie dzieci miały kolejną atrakcję- oglądały na dużym ekranie "Baranka Shauna". Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!!!