lip 14, 2015

Dyżur wakacyjny w P-2

W naszym przedszkolu trwa dyżur wakacyjny dla naszych dzieci oraz dla dzieci z innych przedszkoli. Podczas pogody dzieciaki szaleją w ogrodzie (chyba że za duży upał), ale podczas deszczowych dni trzeba jakoś uatrakcyjniać im czas. I tu z pomocą przyszedł 6 Festiwal „Kręgi Sztuki”. W zeszłym tygodniu, 08 i 09 lipca, przedszkolaki były w Klubie OCKiR na Banotówce i oglądały filmy edukacyjno-ekologiczne z serii „Mami Fatale”. Zaś dzisiaj (udało się iść między deszczami) byliśmy w Domu Narodowym na warsztatach dla dzieci pn. "Budujemy sztetl" jako jednej z propozycji „Muzeum na kółkach” dotyczącej historii polskich Żydów. Dzieci wspólnie tworzyły miasto sprzed dwustu lat, otrzymały do pokolorowania dom-kamienicę oraz tworzyły żydowską rodzinę z plasteliny. Każde dziecko miało  opisaną rodzinę, z jakich członków się składa. Poznały żydowskie imiona, nazwy ówczesnych rzemiosł, budynków typu synagoga. Dzieci były bardzo zadowolone, tym bardziej,że  swoją pracę mogły zabrać do domu.

Więcej zdjęć