lip 16, 2015

Wczesne wspomaganie rozwoju

Uwaga!!!!

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci w naszym przedszkolu ruszają z dniem 01 września 2015!!!

W naszym przedszkolu swoje miejsce znajdują wszystkie dzieci z różnymi potrzebami, gdzie realizują program edukacji przedszkolnej poszerzony o indywidualne działania terapeutyczne zalecone przez Przychodnię Psychologiczno-Pedagogiczną; są to zajęcia rewalidacji indywidualnej. Dzieci pracują ze specjalistami: logopedą, pedagogiem specjalnym, psychologiem. Cotygodniowe zajęcia oparte są na indywidualnych programach edukacyjno-terapeutycznych.

Uznaliśmy, że nie dla wszystkich dzieci oferowana przez nas pomoc jest wystarczająca i dlatego, dysponując wykwalifikowaną kadrą, postanowiliśmy od 01.09.15 zorganizować projekt dodatkowych zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia te obejmą:

-stymulację rozwoju ruchowego,

-rehabilitację ruchową,

-terapię SI (integracja sensoryczna),

-terapię pedagogiczną z pedagogami specjalnymi,

-terapię logopedyczną,

-wsparcie i terapię psychologiczną dla całych rodzin

Indywidualne zajęcia z dziećmi prowadzone będą na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania (wydawanej przez PP-P) i poprzedzone wielospecjalistyczną diagnozą. Miesięczny wymiar zajęć dla dziecka określany będzie w indywidualnym programie terapii. Zajęcia te będą bezpłatne. Zapraszamy Rodziców i dzieci, nie tylko z naszej placówki, do zapoznania się ze szczegółami-koordynatorem projektu jest mgr Karolina Stefan.

Zainteresowanych szerszym omówieniem teoretycznych i prawnych podstaw wczesnego wspomagania rozwoju dziecka odsyłamy do informacji na stronach internetowych, np.

WWW.firr.org.pl/PUB/WW system edukacji. pdf                                                                       WWW.men.gov.pl                                                                                                                                                 WWW.ore.edu.pl