<< <  Strona 69 z 81  > >>

kwi 28, 2015

W dniu dzisiejszym Przedszkole nr 17 zorganizowało konkurs o tematyce prozdrowotnej pn. „W Krainie Zdrowia’. Udział wzięło pięć drużyn z pięciu cieszyńskich przedszkoli. Były zagadki, quizy, segregowanie śmieci, zawody smakowe i sprawnościowe oraz wiele innych konkurencji. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, rywalizowały o Buźki czyli punkty. Drużyna z naszego przedszkola w składzie : Hania i Nadia (Żuki) oraz Iga i Wojtek (Koniki Polne) zajęła II miejsce. Gratulacje!!!

kwi 28, 2015

21 kwietnia w Przedszkolu nr 16 w Cieszynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pn. „Było sobie jajo”. Miło mi ogłosić, że Magdzia z grupy „Żuki” zajęła II miejsce w formie przestrzennej. Pracę wykonała pod okiem p. Dorotki. Gratulacje!!!

kwi 24, 2015

Na dziś grupa ‘Żuki” oraz „Koniki Polne” zostały zaproszone do Szkoły Muzycznej w Cieszynie na koncert dzieci tam się uczących grać na różnych instrumentach..Korzystając z pięknej pogody wędrowaliśmy szlakiem magnolii, które właśnie pięknie kwitną. W nowej Sali koncertowej posłuchaliśmy kilku utworów m.in. „Ave Maria”, polki, walców w wykonaniu małych artystów. Dzieci przypomniały sobie jak wygląda prawdziwy akordeon, skrzypce, flet, gitara czy fortepian. W drodze powrotnej oglądaliśmy znane zabytki Cieszyna : Wieżę Piastowską, Rotundę. „Żuki” dodatkowo spoglądały z góry na Olzę, szły Cieszyńską Wenecją, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Mieszkiem w Lasku Miejskim. Trochę nogi bolały, ale miny były zadowolone.

kwi 23, 2015

Dziś "Motylki" mogły pokazać Rodzicom i Babci jak się bawią na zajęciach (dzień otwarty). Tematem była królująca wszędzie wiosna, a metoda to "Poranny krąg" czyli polisensoryczne poznawanie wiosny: kolor zielony-wzrok, smak, zapach i dotyk cytrynowy, dźwięk dzwonka.