<< <  Strona 69 z 82  > >>

maj 20, 2015

Wycieczka do ZOO w Ostrawie

Dzisiejszy dzień trzeba zaliczyć do bardzo udanych! Wybraliśmy się na zagraniczną wycieczkę  do ostrawskiego ZOO. My to znaczy grupa „Motylki”, „Koniki Polne” i „Żuki”. Pomimo złych prognoz pogody, dylematu „jechać czy nie jechać?”-pojechaliśmy. I była to bardzo trafna decyzja. Jadąc autokarem całą drogę towarzyszył nam deszcz, ale śpiewy dzieci, szczególnie przebój „Żuków” pt „Idziemy do ZOO” deszcz przegoniły.Pogoda nam sprzyjała, peleryny na chwilę wyciągnęliśmy, żeby sprawdzić czy są dobre (!), słonko wyglądało zza chmur, humory były wyśmienite, apetyt dzieciom dopisywał jak rzadko. Oglądaliśmy zwierzęta różnego rodzaju i gatunku, począwszy od maleńkich rybek poprzez żyrafy, słonie na hipopotamach kończąc. Najbardziej uśmialiśmy się obserwując  małpy. Podziwialiśmy piękne papugi oraz pawie z rozłożonymi ogonami. Karmiliśmy kozy i małe kózki . korzystaliśmy z urządzeń na placach zabaw, zjeżdżalni. Jechaliśmy specjalną kolejką przez safari. Wrażeń było sporo, przeszliśmy pieszo kawał drogi, ale nikt nie marudził, że bolą nogi. W drodze powrotnej sporo dzieci usnęło i do przedszkola wracały nieprzytomne.

Więcej zdjęć

maj 17, 2015

PODZIĘKOWANIE

Dzieci , Dyrekcja i nauczyciele Przedszkola nr 2 –Integracyjnego w Cieszynie dziękują za bezpłatne przekazanie zabawek do naszej placówki, które wzbogaciły kąciki zabaw.

LISTA SPONSORÓW :

maj 12, 2015

Z okazji Tygodnia Biblioteki na dziś nasze przedszkolaki z grupy „Żuki” i „Koniki Polne” zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, gdzie w Sali Konferencyjnej odbyło się przedstawienie pt.”Pan Twardowski” przygotowane przez Studio Art.-Re z Krakowa. Dzieci nie tylko oglądały pełną humoru grę aktorską, ale też świetnie się bawiły zapraszane na scenę. Mogły zatańczyć krakowiaka z głównym bohaterem, być diabełkami, słuchać hejnału krakowskiego, odpowiadać na rozmaite pytania. Dziękujemy Paniom z Oddziału Dziecięcego Biblioteki za zaproszenie.

więcej zdjęć

kwi 28, 2015

W dniu dzisiejszym Przedszkole nr 17 zorganizowało konkurs o tematyce prozdrowotnej pn. „W Krainie Zdrowia’. Udział wzięło pięć drużyn z pięciu cieszyńskich przedszkoli. Były zagadki, quizy, segregowanie śmieci, zawody smakowe i sprawnościowe oraz wiele innych konkurencji. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, rywalizowały o Buźki czyli punkty. Drużyna z naszego przedszkola w składzie : Hania i Nadia (Żuki) oraz Iga i Wojtek (Koniki Polne) zajęła II miejsce. Gratulacje!!!

Więcej zdjęć