Rodzaje zajęć

Oferta Przedszkola nr 2 – Integracyjnego w Cieszynie zawiera następujące zajęcia dla dzieci:

1. Grupowe zajęcia dydaktyczne (prowadzone codziennie przez nauczycieli grup).
  2. Indywidualne zajęcia rewalidacyjne zgodne z zaleceniami poradni dla dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
  3. Grupowe zajęcia gimnastyki korekcyjnej (prowadzone raz w tygodniu przez rehabilitanta ruchu).
  4. Grupowe zajęcia muzykoterapii (prowadzone raz w tygodniu przez muzykoterapeutę).
  5. Zajęcia terapeutyczne prowadzone przez pedagoga i psychologa, w małych grupach:
    1. pierwsza grupa: „Jestem ja, jesteś ty – raz, dwa, trzy” – dla dzieci, które potrzrebują zajęć wspierających, aktywizujących ze względu na swoją niesmiałośc i trudności w wyrażaniu emocji,
    2. druga grupa: „Podróż do krainy wyobraźni” – arteterapia dla dzieci nadruchliwych, z trudnościami w koncentracji uwagi i trudne zachowania.
  6. Zajęcia dydaktyczne prowadzone w grupie: religia, j. angielski.
  7. Indywidualna terapia logopedyczna.
  8. Zajęcia korekcyjno-kompenasacyjne dla dzieci na terenie grupy prowadzone przez terapeutę pedagogicznego.
  9. Indywidualne konsultacje wspierające dla rodziców, prowadzone przez psychologa w zależności od potrzeb.

Stałe imprezy środowiskowe:

Dodatkowe atrakcje: