Plan dnia

6.30 - 8.00

Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasze Panie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp.

8.00 – 8.15

To czas na gimnastykę poranną i zabawy ruchowe. Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki. Korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

8.15 - 8.45

Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

8.45 - 9.00

Po śniadaniu korzystamy z toalety, myjemy ręce i szczotkujemy ząbki. Wspólnie z naszymi Paniami przygotowujemy się do zajęć dydaktycznych.

9.00 - 10.30

To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki. Odkrywamy siebie i innych wokół nas. Nasze Panie pamiętają, że potrzebujemy dużo ruchu. Po zajęciach dostajemy też owoce lub soczki.

10.30 - 11.15

Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie rozwijamy naszą sprawność ruchową. Spacerujemy też po najbliższym otoczeniu, zwiedzamy zabytki naszego miasta i odwiedzamy różne interesujące miejsca.

11.15 - 11.30

To czas na przygotowanie do obiadu. Dyżurni pomagają pani w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego i dziękuję.

11.30 - 12.00

Zjadamy pyszne obiady oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez panie kucharki.

12.00 – 13.45

Przygotowujemy się do odpoczynku – pamiętamy o myciu zębów, rąk i buzi. Teraz czas na odpoczynek. Nasze „Biedronki” uczą się samodzielnie rozbierać i składać swoje ubranka. Wszystkie Panie czytają nam bajki, których uczymy się słuchać spokojnie i uważnie. „Motylki”, „Koniki Polne” i „Żuki” mają teraz czas na zabawę, powtarzanie i utrwalanie wiadomości zdobytych na porannych zajęciach.

13.45- 14.00

Sprzątamy zabawki, nie zapominamy o toalecie i przygotowujemy się do podwieczorku.

14.00 - 14.30

Zjadamy smaczny i pożywny podwieczorek.

14.30 - 16.00

Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci, którzy dłużej zostają, mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia.