Strona 1 z 86  > >>

lip 23, 2020

Podajemy treść komunikatu wystosowanego przez organ prowadzący :

Przedszkole nr 2 Integracyjne nadal zamknięte

Do końca lipca zamknięte pozostaje Przedszkole nr 2 Integracyjne w Cieszynie. W miesiącu sierpniu będzie planowana przerwa wakacyjna.

- Po konsultacji z rodzicami i organem prowadzącym, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i ich najbliższych, podjęłam decyzję o przedłużeniu decyzji o zamknięciu placówki do 31 lipca. W sierpniu przedszkole będzie nieczynne z uwagi na planowaną przerwę wakacyjną – mówi Aleksandra Stanieczek, dyrektor placówki.

Przedszkole zostało zamknięte z powodu zakażenia koronawirusem przez jednego z pracowników. U kolejnych przebadanych pracowników nie stwierdzono zakażenia. – Mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia chorującej osoby z personelu przedszkola – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

lip 17, 2020

UWAGA!!!

Dyrekcja naszego przedszkola w porozumieniu z Sanepidem podjęła decyzję o zamknięciu placówki do 24 lipca w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednego z pracowników. Dalszych informacji należy spodziewać się w piątek 24.07

lip 15, 2020

Uwaga!!!

W związku z podejrzeniem zakażenia Covid-19 jednej z osób na terenie placówki informujemy,że do końca tygodnia przedszkole będzie zamknięte. W piątek będzie informacja co dalej

lip 2, 2020

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Burmistrz Miasta Cieszyna informuje, że zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 z późn. zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole.

W 2020 r.  w trosce o bezpieczeństwo z uwagi na stan epidemii przerwy wakacyjne zostały ustalone w cyklach miesięcznych, aby praca w przedszkolach była zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, min. niemożliwa jest wymiana dzieci z innymi grupami i przedszkolami, dziećmi powinni zajmować się ci sami opiekunowie.

W bieżącym roku dyżury wakacyjne zostały wydłużone dwukrotnie w porównaniu do lat ubiegłych, gdzie przeciętnie przedszkole pełniło 2-tygodniowy dyżur wakacyjny, a następnie przez 6 tygodni było zamknięte. Obecnie publiczne przedszkola pełnią 1-miesięczne dyżury wakacyjne.

W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Ponadto informuję, że po zniesieniu części ograniczeń dotyczących jednostek oświatowych Burmistrz Miasta Cieszyna  podjął decyzję o uruchomieniu publicznych przedszkoli od dnia 13 maja 2020 r. w sytuacji, kiedy nie wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego zdecydowały się na taki krok.