Strona 1 z 86  > >>

lip 23, 2020

Podajemy treść komunikatu wystosowanego przez organ prowadzący :

Przedszkole nr 2 Integracyjne nadal zamknięte

Do końca lipca zamknięte pozostaje Przedszkole nr 2 Integracyjne w Cieszynie. W miesiącu sierpniu będzie planowana przerwa wakacyjna.

- Po konsultacji z rodzicami i organem prowadzącym, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i ich najbliższych, podjęłam decyzję o przedłużeniu decyzji o zamknięciu placówki do 31 lipca. W sierpniu przedszkole będzie nieczynne z uwagi na planowaną przerwę wakacyjną – mówi Aleksandra Stanieczek, dyrektor placówki.

Przedszkole zostało zamknięte z powodu zakażenia koronawirusem przez jednego z pracowników. U kolejnych przebadanych pracowników nie stwierdzono zakażenia. – Mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia chorującej osoby z personelu przedszkola – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

lip 17, 2020

UWAGA!!!

Dyrekcja naszego przedszkola w porozumieniu z Sanepidem podjęła decyzję o zamknięciu placówki do 24 lipca w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednego z pracowników. Dalszych informacji należy spodziewać się w piątek 24.07

lip 15, 2020

Uwaga!!!

W związku z podejrzeniem zakażenia Covid-19 jednej z osób na terenie placówki informujemy,że do końca tygodnia przedszkole będzie zamknięte. W piątek będzie informacja co dalej

lip 2, 2020

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Burmistrz Miasta Cieszyna informuje, że zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 z późn. zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole.

W 2020 r.  w trosce o bezpieczeństwo z uwagi na stan epidemii przerwy wakacyjne zostały ustalone w cyklach miesięcznych, aby praca w przedszkolach była zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, min. niemożliwa jest wymiana dzieci z innymi grupami i przedszkolami, dziećmi powinni zajmować się ci sami opiekunowie.

W bieżącym roku dyżury wakacyjne zostały wydłużone dwukrotnie w porównaniu do lat ubiegłych, gdzie przeciętnie przedszkole pełniło 2-tygodniowy dyżur wakacyjny, a następnie przez 6 tygodni było zamknięte. Obecnie publiczne przedszkola pełnią 1-miesięczne dyżury wakacyjne.

W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Ponadto informuję, że po zniesieniu części ograniczeń dotyczących jednostek oświatowych Burmistrz Miasta Cieszyna  podjął decyzję o uruchomieniu publicznych przedszkoli od dnia 13 maja 2020 r. w sytuacji, kiedy nie wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego zdecydowały się na taki krok.

kwi 8, 2020

Nabór

UWAGA RODZICE-Kandydaci!!!

Zakończył się etap zakwalifikowania się kandydatów do przedszkola. To, czy dziecko zostało zakwalifikowane można sprawdzić na stronie internetowej. Link poniżej. Listy przyjętych dzieci będą opublikowane po potwierdzeniu przez rodziców woli przyjęcia dziecka do naszego przedszkola. Prosimy rodziców o potwierdzenie woli przyjęcia do naszego przedszkola do 24.04.2020r