lut 18, 2021

ogłoszenie

„Wybieram cieszyńskie przedszkole”

Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole bierze udział w projekcie unijnym pt.: „Wybieram cieszyńskie przedszkole”. W ramach projektu będą prowadzone dla dzieci zajęcia dodatkowe:

1. Zaczarowany ogród - zajęcia rozwijające wrażliwość na naturę.

2. Logorytmika - zajęcia rozwijające mowę z wykorzystaniem ruchu i muzyki.

3. Kodowanie na dywanie - zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne, naukę programowania bez użycia komputera.

4. Sprawna rączka - zajęcia doskonalące precyzję ruchów ręki ( przygotowania do nauki pisania).

5. Doświadczanie świata - poznanie świata poprzez smak, zapach, wzrok, dźwięk i dotyk (zajęcia unikatowe w placówkach państwowych).

6. Klockomania - rozwijanie logicznego myślenia, nabywanie sprawności manualnych, w oparciu
o konstruowanie z klocków (z użyciem oryginalnych i nieznanych dzieciom zestawów).

Propozycja zajęć jest zindywidualizowana do potrzeb każdego przedszkolaka (po wstępnej diagnozie). Przydział do grup i rodzaju zajęć koordynują wychowawcy w grupach. Prosimy o wybranie z otrzymanej oferty co najmniej 2 rodzajów zajęć.

Walory projektu:

1. Zajęcia są bezpłatne.

2. Ciekawa formuła zajęć w oparciu o nowoczesne metody i pomoce dydaktyczne.

3. Projekt zakłada wyposażenie placówki w rewelacyjne pomoce dydaktyczne, które będą służyły Państwa dzieciom w kolejnych latach.

4. Opieka dla dzieci w godzinach popołudniowych.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu. Gwarantowana wspaniała zabawa dla dzieci i zadowolenie Rodziców.

Zakładany start - marzec 2021.

Projekt trwa 12 miesięcy (bez wakacji).

Prosimy o szybkie dokonanie wyboru zajęć co ułatwi nam organizację zajęć i opracowanie całego harmonogramu.

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo indywidualnie od wychowawców wraz ze zgoda na uczestnictwo w wybranej formie zajęć.

Dziękujemy i zapraszamy!

Napisał: przedszkole