<< <  Strona 83 z 86  > >>

kwi 28, 2013

Otwarcie "sezonu ogródkowego" - 22.04- zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zorganizowane przez studentki UŚ.

Gry i zabawy, w tym między innymi: wielkie bańki mydlane, zabawy z kolorową płachtą pedagogiczną, modelowanie zwierząt z balonów.

[Zdjęć - 27]

kwi 28, 2013

W poniedziałek 22.04 gościliśmy w naszym przedszkolu p. mgr  Wiesława Pyzalskiego- absolwenta Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu im. J. Kochanowsiego w Kielcach.

Muzyka zaprezentowana na koncercie wykonana jest na żywo przez jednego artystę, jednocześnie na kilku instrumentach. Wykonawca śpiewa piosenkę lub gra ustami na kazobo jednocześnie wykonując partię basu lewą ręką, partię fortepianu prawą ręką oraz obiema nogami partię instrumentów perkusyjnych.

[Zdjęć - 15]

kwi 28, 2013

W czwartek 10.04 w Domu Narodowym odbyła się jubileuszowa XX edycja Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza. Od dwudziestu lat zadaniem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych.

W tym roku udział w Przeglądzie wzięła udział grupa "Koniki Polne"

[Zdjęć - 29]

kwi 12, 2013

W miniony poniedziałek, 8 kwietnia, wzorem lat ubiegłych gosciliśmy zaprzyjażnioną z naszym przedszkolem Państwową Szkołę Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie. Starsi koledzy i koleżanki uczeszczający do wspomnianej szkoły dali niezapomniany koncert swoich umiejętności muzycznych, wszystkim naszym dzieciom.

[Zdjęć - 6]