zajecia taneczne

Taniec to świetna forma ćwiczeń, którą może wykonywać każdy iw każdym wieku. Taniec może pomóc dzieciom zachować zdrowie i sprawność fizyczną, poprawić ich zdolności motoryczne, koordynację i równowagę, poprawić nastrój, zmniejszyć stres, jednocześnie zwiększając pewność siebie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne?

Taniec dla rozwoju mózgu to nowy trend, który obserwujemy w ostatnich latach. Chodzi o ideę, że dzieci mogą rozwijać swoje mózgi poprzez taniec. Nie chodzi tylko o naukę kroków czy choreografii, ale także o to, jak można ją wykorzystać do stymulacji i rozwoju części mózgu.

Badanie przeprowadzone przez dr Johna Rateya z Harvard Medical School wykazało, że bycie aktywnym przynosi korzyści, a korzyści te dotyczą również dzieci uczęszczających na lekcje tańca.
Na przykład jedno z badań wykazało, że dzieci, które uczęszczają na lekcje tańca przez sześć miesięcy, mają więcej istoty białej w mózgu niż dzieci, które nie chodzą na lekcje tańca. Istota biała jest ważna, ponieważ pomaga w komunikacji między różnymi częściami mózgu i pomaga w umiejętnościach pamięci, a także innych umiejętnościach poznawczych, takich jak uwaga i rozwiązywanie problemów.

Jedną z korzyści związanych z byciem aktywnym, jak wspomniano powyżej, jest to, że dzieci uczęszczające na lekcje tańca mają zwiększoną ilość istoty białej w mózgu. Badanie wykazało również, że dzieci, które nie uczęszczają na zajęcia, miały 10% spadek istoty szarej w porównaniu do uczniów, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia taneczne.

Jakie zajęcia taneczne są najpopularniejsze w przedszkolach?

Zajęcia taneczne dla dzieci uczą ich różnorodnych umiejętności, począwszy od koordynacji, rytmu, równowagi, elastyczności i świadomości ciała. Pomagają także dzieciom nauczyć się twórczego wyrażania siebie.

  • Balet - Balet jest jednym z bardziej klasycznych stylów tańca i jest często używany do nauki dyscypliny i wdzięku. Jedną z rzeczy, o których wiele osób nie wie o balecie, jest to, że skupia się on na poprawie postawy, a także wzmocnieniu mięśni, które są świetne dla dzieci, które szukały zajęć baletowych.
  • Hip Hop - Hip hop jest jednym z najpopularniejszych tańców na świecie, a jego popularność wzrosła w ostatnich latach dzięki pokazom takim jak „So You Think You Can Dance”. Kładzie duży nacisk na rytm i udowodniono, że pomaga ludziom zarządzać ich nastrojami, co może być szczególnie pomocne dla dzieci, które zmagają się z problemami ze zdrowiem psychicznym lub lękiem.
  • Jazz - Jazz może nie być tak znany jak niektórzy tak mi się wydaje, ale ta forma tańca może przynieść dzieciom wiele korzyści. Na przykład jazz jest jednym z najłatwiejszych do nauczenia się tańców, ponieważ opiera się na powtarzaniu i rytmie. Jazz daje też dzieciom szansę na poprawę koordynacji i skupienie przez chwilę uwagi na czymś innym niż na sobie.
  • Stepowanie — Stepowanie jest łatwe do nauczenia, ponieważ jest oparty na powtórzeniu i rytmie. Jest to również świetna forma ćwiczeń, gdyż oprócz wzmocnienia łydek działa zarówno na biodra, jak i uda.

Wymagania dotyczące edukacji tanecznej w przedszkolu

Edukacja taneczna jest wymogiem w przedszkolu. To ważna umiejętność, która może pomóc dzieciom rozwinąć koordynację, zwiększyć ich poczucie pewności siebie i nauczyć się nawiązywać kontakty towarzyskie z innymi.

Niektóre zajęcia taneczne są oferowane jako kurs w szkołach i są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora tańca. Jednak niektóre osoby mogą nie mieć czasu lub pieniędzy, aby zapisać swoje dzieci na te zajęcia. Dla tych rodzin istnieją również programy publiczne, które oferują bezpłatne lekcje tańca dla młodych uczniów.


Komentuj artykuł

Ostatnie wpisy