jezyki obce

Nauka języków obcych w przedszkolu to obecnie gorący temat. To ważne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć. Niektórzy uważają, że dzieci powinny uczyć się języków obcych jak najwcześniej, podczas gdy inni uważają, że jest za wcześnie, aby małe dzieci uczyły się języka obcego. Nauka języka obcego w młodym wieku przyniesie wiele korzyści, takich jak zwiększone zdolności poznawcze i lepsze umiejętności zapamiętywania.

Korzyści płynące z nauki języków obcych w jak najmłodszym wieku

Nauka języka obcego w młodym wieku ma wiele zalet. Nie tylko wzmacnia zdolności poznawcze, ale także poprawia kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów. W tym artykule omówimy korzyści płynące z nauki języków w młodym wieku i sposoby, w jakie może ona poprawić Twoją kreatywność. Naukowcy z Uniwersytetu w Sheffield odkryli, że ludzie, którzy w młodym wieku uczyli się języków, są bardziej kreatywni niż dorośli.

Badanie obejmowało pomiar kreatywności uczestników za pomocą testu Torrance dla kreatywnego myślenia – edycja trzecia (TTCT-3) oraz testu o nazwie Metacognition Assessment dla dzieci. Stwierdzono, że dzieci, które uczyły się języka przed wiek 7 lat uzyskał średni wynik 6,5 w TTCT-3, znacznie wyższy niż średnia 4,6 dla dorosłych, którzy uczyli się języków w późniejszym życiu. Ponadto dzieci, które mówiły w dwóch lub więcej językach, osiągnęły średni wynik 9,7 w ocenie metapoznawczej dla dzieci, również wyższy niż osoby, które mówią tylko w jednym języku (8).

Wyzwania nauki języka obcego w przedszkolu

Pomysł nauczania dzieci języków od najmłodszych lat nie jest nowy. Oczekiwanie, że dzieci będą miały większą płynność językową przed rozpoczęciem szkoły podstawowej, jest powodem, dla którego wielu rodziców chętnie zapisuje swoje dzieci na lekcje języków obcych.

Dzieciom brakuje słownictwa i struktur gramatycznych, co utrudnia im zrozumienie tego, co czytają lub czego słuchają. Zmagają się również z wymową, ponieważ nie rozwinęli umiejętności rozróżniania podobnie brzmiących słów. Jak wspomniano powyżej, dzieci mają trudności z rozróżnieniem podobnie brzmiących słów, co może prowadzić do błędnej wymowy. Problematyczny jest też brak umiejętności z innych przedmiotów.

4 wskazówki dla rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci wielu języków we wczesnym dzieciństwie

Lekcje języków obcych dla dzieci to świetny sposób na zapoznanie dzieci z nowymi językami i kulturami. Oto kilka wskazówek dla rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci wielu języków we wczesnym dzieciństwie.

  1. Staraj się być cierpliwy w stosunku do swoich dzieci. Może być im trudno nauczyć się nowego słownictwa i zasad gramatycznych, więc staraj się nie denerwować, jeśli popełniają błędy lub nie przyswajają języka tak szybko, jak byś tego chciał.
  2. Rozmawiaj w języku docelowym o rzeczach, które interesują Twoje dziecko i upewnij się, że ma wiele okazji do porozmawiania w tym języku z Tobą i innymi osobami. Pomoże im to od samego początku kojarzyć język z pozytywnymi doświadczeniami, dzięki czemu będą chcieli kontynuować naukę.
  3. Upewnij się, że korzystasz z dobrego programu nauczania lub materiałów dydaktycznych, które są odpowiednie dla Twojego dziecka 'szałwia. Na przykład możesz chcieć skorzystać z dwujęzycznej broszury pierwszej pomocy, gdy Twoje dziecko ma trzy lata, aby ćwiczyć język.
  4. Jeśli Twoje dziecko nie wydaje się być zainteresowane nauką języka we wczesnych stadiach, spróbuj znaleźć dla niego inne sposoby uczenia się tego języka. Może to być poprzez książki, piosenki i zajęcia związane z krajem i kulturą.

Jak nauka języka obcego w przedszkolu może wspomóc rozwój i przyszłe sukcesy dziecka?

Dzieci, które w młodym wieku mają kontakt z językiem obcym, lepiej rozwijają umiejętności językowe niż te, które uczą się go w późniejszym życiu. Im wcześniej dziecko nauczy się nowego języka, tym łatwiej będzie mu nauczyć się innych języków. Nauka nowego języka w przedszkolu może przynieść wiele korzyści. Może poszerzyć ich słownictwo, poprawić zdolność kreatywnego myślenia i pomóc im rozwinąć lepsze umiejętności komunikacyjne.


Komentuj artykuł

Ostatnie wpisy