Strona 1 z 86  > >>

lip 2, 2020

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

Burmistrz Miasta Cieszyna informuje, że zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 z późn. zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole.

W 2020 r.  w trosce o bezpieczeństwo z uwagi na stan epidemii przerwy wakacyjne zostały ustalone w cyklach miesięcznych, aby praca w przedszkolach była zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, min. niemożliwa jest wymiana dzieci z innymi grupami i przedszkolami, dziećmi powinni zajmować się ci sami opiekunowie.

W bieżącym roku dyżury wakacyjne zostały wydłużone dwukrotnie w porównaniu do lat ubiegłych, gdzie przeciętnie przedszkole pełniło 2-tygodniowy dyżur wakacyjny, a następnie przez 6 tygodni było zamknięte. Obecnie publiczne przedszkola pełnią 1-miesięczne dyżury wakacyjne.

W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Ponadto informuję, że po zniesieniu części ograniczeń dotyczących jednostek oświatowych Burmistrz Miasta Cieszyna  podjął decyzję o uruchomieniu publicznych przedszkoli od dnia 13 maja 2020 r. w sytuacji, kiedy nie wszystkie gminy powiatu cieszyńskiego zdecydowały się na taki krok.

cze 24, 2020

Nasze przedszkole w lipcu pełni dyżur wakacyjny. Zainteresowani Rodzice powinni jak najszybciej pobrać, wypełnić i odesłać (albo dostarczyć do przedszkola) poniższą deklarację.

Deklaracja do pobrania

cze 12, 2020

Uwaga Rodzice!!!
Wszystko się wyjaśniło,jest bezpiecznie i pani dyrektor podjęła decyzję, że wracamy do pracy.Od poniedziałku przedszkole będzie otwarte dla dzieci które ostatnio chodziły, także będą się odbywać zajęcia indywidualne.

cze 8, 2020
UWAGA RODZICE!!!
Pani Dyrektor w porozumieniu z Sanepidem podjęła decyzję o zamknięciu naszego przedszkola do końca tygodnia. Pod koniec tygodnia na naszej stronie poinformujemy co dalej.

sty 27, 2013

Dzień Babci i Dziadka [Biedronki] - 25.01.2013

Dnia 25 stycznia 2013r. najmłodze przedszkolaki z grupy "Biedronki" przedstawiły swoim Babciom i Dziadkom przygotowany specjalnie z okazji ich święta występ artystyczny.

Dzieci, ubrane w góralskie stroje, zatańczyły i zaśpiewały ślicznie piosenki, a następnie wręczyły  podarunki w postaci kolorowych pudełek dla Babci oraz wyklejanych laurek dla Dziadków.

Oczywiście nie zabrakło także słodkości na stołach. Całe spotkanie było bardzo wzruszające i na pewno zapadnie w pamięci zarówno dzieciom jak i Babciom oraz Dziadkom.

Zapraszamy na fotorelację z przedstawienia:

Zapraszamy do obejrzenia występu dzieci:

Napisał: przedszkole