konkurs ekologiczny

Ważne jest, aby dzieci poznawały świat przyrody od najmłodszych lat. Pomoże im to zrozumieć, jak dbać o środowisko i zrozumieć, co mogą zrobić, aby je chronić. Jednym ze sposobów na to jest przekazanie im projektu, nad którym mogą pracować.

Istnieje wiele różnych rodzajów projektów, które możesz realizować ze swoimi dziećmi, ale jednym z przykładów jest projekt z zakresu ekologii przedszkola. Wiąże się to z koniecznością znalezienia przez dziecko zwierzęcia w jego okolicy, a następnie wymyślenia planu, w jaki sposób zachowałoby je, gdyby było zagrożone.

Ekowycieczka jako forma zdobycia punktów w konkursie ekologicznym

W naszym ekoprzedszkolu rywalizowaliśmy w konkursie na zielony projekt. Wszyscy razem pracujemy nad tworzeniem rozwiązań dla środowiska i głosujemy na najlepsze pomysły. Jednym z wdrożonych pomysłów jest zwiedzanie okolicznych ścieżek ekologicznych jako forma zdobywania punktów w ekologicznym konkursie.

Konkurs ekologiczny zabawy i ćwiczenia

Dzieci są z natury ciekawskie i uwielbiają poznawać swoje otoczenie. Bardzo dobrze radzą sobie również z dostrzeganiem zmian w otoczeniu. Te cechy czynią z nich świetnych zarządców środowiska. Aby zaangażować dzieci w naukę ekologii, musimy zapewnić im angażujące zajęcia, które pomogą im poznać ich środowisko i jak mogą być częścią jego utrzymania. Poniżej znajduje się kilka gier i ćwiczeń, które możesz włączyć do swojego programu nauczania lub czasu na zabawę z dziećmi:

  • Gra w sadzenie drzew: Niech dzieci zasadzą drzewo w domu lub w szkole i obserwują, jak rośnie z biegiem czasu. To doskonały sposób, aby dzieci mogły zrozumieć, w jaki sposób drzewa pomagają oczyszczać powietrze, wodę i glebę, a także dostarczają nam tlenu.
  • Zanieczyszczenie: Niech dzieci policzą, ile razy dziennie zanieczyszczenia przekraczają rzekę, staw lub strumień w drodze do oceanu.
  • Gra Kto zanieczyszcza nasz ocean?: Niech dzieci stworzą listę różnych rodzajów zanieczyszczeń i określą, kto je stworzył.
  • Gra w zapobieganie zanieczyszczeniom: Niech dzieci zbierają przedmioty znalezione w naturze (rośliny, liście, skały itp.) i tworzą projekt artystyczny, który mogą ozdobić znalezionymi przedmiotami.
  • Gra z biodegradowalnymi torbami: Niech dzieci używają biodegradowalnych toreb do zbierania śmieci w domu lub szkole.

Dlaczego przedszkola powinny wdrażać konkursy ekologiczne?

Konkurs ekologiczny to gra, która ma na celu nauczyć dzieci o środowisku i jak mogą je chronić. Uczy ich o znaczeniu recyklingu, większej świadomości otoczenia i poszanowania przyrody.

W przedszkolach konkursy ekologiczne to świetny sposób, aby nauczyć dzieci, jak mogą być lepszymi włodarzami środowiska. Korzyści z wprowadzenia konkursu ekologicznego w przedszkolu jest wiele, takich jak:

  • Zachęcanie dzieci do myślenia o środowisku w nowy sposób.
  • Naucz dzieci, dlaczego warto uczyć je ekologii.
  • Pokazywanie dzieciom, że mają wpływ na swoje otoczenie.

Komentuj artykuł

Ostatnie wpisy