dzien wiosny

Wiosna to pora roku, kiedy wiele osób zaczyna myśleć o tym, by być zdrowszym i jeść więcej warzyw. Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć, że istnieje tak wiele różnych rodzajów wiosennych warzyw, z których każdy ma swoje unikalne zalety.

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie jest wypróbowanie wiosennych warzyw.

 1. Szparagi
  Szparagi to warzywo z rodziny liliowatych. Jest bogaty w witaminy A, C i K. Zawiera również kwas foliowy i błonnik.

  Korzyści ze szparagów obejmują:

  • Szparagi są doskonałym źródłem witaminy K, która pomaga zapobiegać utracie masy kostnej.
  • Może pomóc w utracie wagi, ponieważ jest niskokaloryczny i ma niską zawartość tłuszczu.
  • Może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób takich jak rak, choroby serca, cukrzyca typu 2, nadciśnienie i choroba Alzheimera.
 2. Zielona Fasola
  Fasolka szparagowa to warzywo, które jest dobrym źródłem błonnika i witaminy A. Są również niskokaloryczne, dzięki czemu są idealnym dodatkiem do każdego posiłku.
 3. Marchewki
  Marchew to zdrowe warzywo, które można spożywać na surowo lub gotować. Są bogate w witaminę A i zapewniają wiele innych korzyści zdrowotnych. Istnieje wiele sposobów gotowania marchewki, ale wszystkie opierają się na tej samej zasadzie: gotuj marchewki, aż będą miękkie i miękkie. Marchewki można gotować, gotować na parze, piec lub smażyć, ale najłatwiej jest ugotować je z wodą, aż będą wystarczająco miękkie do spożycia.
 4. Rzodkiewki
  Rzodkiewki to jedno z najpopularniejszych warzyw na świecie. Mogą być spożywane na surowo lub gotowane i mają wiele zalet. Jedną z rzeczy, która sprawia, że rzodkiewki są tak zdrowe, jest wysoka zawartość witaminy C i potasu. Rzodkiewki zawierają również kwas foliowy, który jest ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ pomaga zapobiegać wadom wrodzonym, takim jak wady cewy nerwowej i wrodzone wady serca u noworodków.
 5. Jarmuż
  Jarmuż to zielone warzywo liściaste bogate w witaminy i minerały. Jest również bogata w błonnik i uboga w tłuszcz. Jarmuż to zielone warzywo liściaste, które należy do rodziny krzyżowych. Jarmuż zawiera wiele witamin i minerałów, takich jak witamina A, witamina C, witamina K, wapń, żelazo, magnez i potas. Zawiera również duże ilości błonnika bez tłuszczu i cholesterolu.
przedszkole2 ogloszenia wiosenne szparagi

Święto wiosny w przedszkolu

Pierwszy dzień wiosny to ekscytujący czas dla przedszkolaków. Widzą zmianę w swoim otoczeniu i są tego bardzo ciekawi. Aby uczcić ten nowy sezon, wiele przedszkoli organizuje zajęcia, na których mogą odkrywać nowe zmiany w swoim otoczeniu. Dzieci uczestniczą również w zajęciach, które pomagają im poznać różne zwierzęta żyjące w tym sezonie, takie jak ptaki i wiewiórki.

Pierwszy dzień wiosny to świetny czas, aby uczyć dzieci przyrody i tego, jak ważne jest dbanie o naszą planetę!

Wiosenne zabawy w przedszkolu

Zajęcia na świeżym powietrzu z dziećmi to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Oto kilka pomysłów na wiosenne zabawy z dziećmi:

 1. Pomaluj liście - możesz użyć farb akwarelowych lub markerów zmywalnych. To zabawny sposób na przedstawienie dzieciom kolorów.
 2. Zrób karmnik dla ptaków - to świetna aktywność dla dzieci w każdym wieku.
 3. Zrób ogród kwiatowy z kartonu na jajka - to kolejne łatwe rzemiosło, które będzie zabawne dla dzieci w każdym wieku i da im coś pięknego patrzeć na.
 4. Wybierz się na spacer po lesie - to dla dzieci świetny sposób na poznanie przyrody i trochę ruchu.
 5. Odwiedź pobliski park - jest to również świetny sposób na ćwiczenia dla dzieci i rodziców!
 6. Idź na ryby – dzieci powinny być zawsze zachęcane do robienia takich rzeczy, ponieważ pomaga to budować ich pewność siebie.

Komentuj artykuł

Ostatnie wpisy